ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8562001
*
nr 856 2001
Spegel
1700-tal, Kompletterad, höjd: 131 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 20:04:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 16:00:06
1
4.600 kr
7/10 20:03:58
2
2.800 kr
7/10 20:04:43
2
3.200 kr
28/10 19:47:33
3
3.600 kr
28/10 19:47:50
3
4.000 kr
28/10 19:48:12
3
4.400 kr
28/10 19:48:27
3
Vinnande bud
- Klassiska
28 okt
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi svenskt och utländskt måleri, silver, 1900-talsdesign av Arne Jacobsen, Yngve Ekström, Berndt Friberg, Svenskt Tenn, Georg Jensen, Stig Lindberg, Lisa Larson, Wiwen Nil ...
Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompletterad spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs mer om Klassiska
nr 856 2001
Spegel
1700-tal, Kompletterad, höjd: 131 cm
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/10 16:00:06 | 1 | 4.600 kr |
7/10 20:03:58 | 2 | 2.800 kr |
7/10 20:04:43 | 2 | 3.200 kr |
28/10 19:47:33 | 3 | 3.600 kr |
28/10 19:47:50 | 3 | 4.000 kr |
28/10 19:48:12 | 3 | 4.400 kr |
28/10 19:48:27 | 3 | Vinnande bud |
- Klassiska
28 okt
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi svenskt och utländskt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av Arne Jacobsen, Yngve Ekström, Berndt Friberg, Svenskt Tenn, Georg Jensen, Stig Lindberg, Lisa Larson, Wiwen Nil ...Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kompletterad spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02